Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej
08.10.2016
Z okazji Dnia Seniora grupa Tygryski Przedszkola Niepublicznego "Chatka Puchatka" odwiedziła Żarskie Hospicjum. Dzieci przygotowały dla podopiecznych Hospicjum drobne upominki a ich wizyta sprawiła wszystkim ogromną radość. 
04.10.2016
W piątek, 30 września br.  W żarskim  Hospicjum św. Brata Alberta odbyła się miła uroczystość przekazania kilkunastu prac malarskich wykonanych przez podopieczne Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach i wychowanków Powiatowego Domu Dziecka w Żarach.
Prace te są efektem organizowanych od kilku lat przez Dom Pomocy Społecznej w Miłowicach warsztatów plastycznych pod nazwą „ Cztery pory roku okiem malarza ”. Tegoroczne  warsztaty odbywały się wiosną  a ich głównym akcentem był całodniowy  pobyt w Skansenie w Ochli gdzie powstała większość przekazanych prac.

03.10.2016
1 tonę, 289 kg i 20 dkg - tyle artykułów zywnosciowych zebraliśmy 23 i 24 września podczas zorganizowanej przez Koło Żarskie w 7 żarskich marketach zbiórki w ramach akcji Banku Żywności "Podziel się posiłkiem". Serdecznie dziękujemy DARCZYŃCOM, członkom Koła oraz wolontariuszom z Gimnazjum nr 3 w Żarach, z LO im. B. Prusa w Żarach, z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żarach, z Zespołu Szkół w Kunicach, ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Radość Życia" oraz mieszkankom Domu Samotnej Matki za udział w akcji!!! Zebrane artykuły trafią do naszych podopiecznych.
 
30.09.2016
 
Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Podczas kampanii jesiennej akcji w zamian za datek nasi wolontariusze rozprowadzają żonkilowe cebulki wśród przedszkolaków, uczniów,  pracowników instytucji i firm i osób prywatnych. Wiosną posadzone przez nich żonkile rozkwitają tworząc niezliczone „Pola Nadziei”, a uczestnicy akcji zbierają fundusze na rzecz Hospicjum wręczając ofiarodawcom żywy kwiat lub żonkilową broszkę.

Do naszej akcji zapraszamy przede wszystkim placówki oświatowe, instytucje, organizacje oraz osoby zamieszkujące na terenie wszystkich gmin powiatu żarskiego i żagańskiego, gdyż pacjentami naszego Hospicjum są mieszkańcy tych powiatów.

Aby włączyć się do AKCJI JESIENNEJ "Pól Nadziei":

- PRZYJDŹ DO NASZEGO HOSPICJUM PO ŻONKILOWE CEBULKI I ZŁÓŻ ZA NIE DATEK- wyznacz odpowiedni teren (to może być rabatka, ogródek, teren przy urzędzie, szkole, przedszkolu, zakładzie pracy, albo doniczka na balkonie), posadź je, umieść tam tabliczkę informacyjną: „Pola Nadziei”

- prześlij nam na e-mail: wolontariathospicjum.zary@gmail.com notatkę i zdjęcia z tego wydarzenia, abyśmy mogli umieścić je na naszej stronie www i na facebooku- zostań partnerem naszej akcji

- rozprowadź cebulki wśród przyjaciół, znajomych, zorganizuj akcję sadzenia cebulek w swojej szkole, przedszkolu, urzędzie, zakładzie pracy Natomiast 18 października przyjdź do Hospicjum św. Brata Alberta i weź udział w sadzeniu żonkili przy obiekcie Hospicjum.

Informacji na temat akcji udzielają Wolontariusze i pracownicy Hospicjum św. Brata Alberta pod numerem telefonu 531 939 016. Telefonicznie możesz też zarezerwować cebulki oraz uzgodnić formę ich odbioru.

A WIOSNĄ ....WIOSNĄ ROZKWITNĄ DRUGIE POLA NADZIEI dla Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach. Wtedy organizować będziemy kwesty, konkursy, pogadanki propagujące działalność hospicyjną i wolontaryjną.WSZYSTKIE DATKI PRZEKAZANE ZA ŻONKILOWE CEBULKI ZOSTANĄ PRZEZNACZONE NA DZIAŁALNOŚĆ HOSPICJUM ŚW. Brata Alberta w Żarach.

Historia "Pól Nadziei" „Pola Nadziei” są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku Organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do obchodów tej uroczystości mając za patronkę Marię Skłodowską Curie postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów. Kraków jest miastem bliźniaczym z Edynburgiem, zatem Kraków został wybrany, jako miejsce polskiej edycji "Pól Nadziei". Beneficjentem programu zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum". Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie "pola nadziei". 350 tys. żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę przekazała Organizacja MCCC.

24.09.2016
Koło Żarskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM". 23 i 24 września (piątek i sobota) w godz. 10 - 18 zorganizowaliśmy zbiórkę żywności w 7 żarskich marketach::Biedronka ul. Artylerzystów 4, Biedronka ul. Podwale 7, Biedronka ul. K. Szymanowskiego 27 a, Biedronka Al. Wojska Polskiego 39, Intermarche ul. Chopina 1, Kaufland ul. Przeładunkowa 2, Netto ul. Katowicka 22.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY DARCZYŃCOM ORAZ WOLONTARIUSZOM!!!
18.09.2016
Nowa inicjatywa: „Spotkania - warsztaty artystyczne”, miejsce: świetlica "ALBERTYNKA" w Hospicjum św. Brata Alberta, czas: każda środa i piątek od 16 do 18:30, prowadząca: pani Gosia Rusak. ZAPRASZAMY wolontariuszy, młodzież, dorosłych i seniorów, osoby chore i samotne oraz wszystkich przyjaciół - KAŻDY ZNAJDZIE TU COŚ DLA SIEBIE!!!
27.08.2016
27 i 28 sierpnia 2016 r. Koło Żarskie TPBA zorganizowało uroczystości PEREGRYNACJI PAPIESKIEGO KRZYŻA WIELKOPIĄTKOWEGO, który św. Jan Paweł II trzymał podczas swojego ostatniego nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek 2005 r. w rzymskim Koloseum.