Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej
17.02.2020

 

14 lutego to Święto Zakochanych i właśnie z tej okazji odwiedzili nas uczestnicy z Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarach, z uśmiechami i z wielkimi sercami dla pacjentów i personelu. Dziękujemy.

 

 

12.02.2020
 11 lutego 2020 r. obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Hospicjum im. św. Brata Alberta odwiedził Biskup - Senior Stefan Regmunt z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Towarzyszyli mu dziekan żarski ks. Tadeusz Masłowski oraz ks. Krzysztof Burzyński. W kaplicy p. w. Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej odbyła się wspólna modlitwy, następnie biskup pobłogosławił wszystkich chorych, cały personel oraz spotkał się z pacjentami Hospicjum.
 
 

  
 
  
 
 
20.12.2019
 Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony ciepłem, radością i miłością, to także okazja do wspólnego kolędowania.Tradycyjnie nasze Hospicjum odwiedziła młodzież z I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Żarach wraz z kolędami i upominkami. Poprzez śpiew kolęd i pastorałek uczniowie przenieśli naszych pacjentów w radosną atmosferę świąt. Serdecznie dziękujemy i życzymy wszelkiej pomyślności.
16.12.2019
 Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Łuku Mużakowskiego w Nowych Czaplach. Szkoła od kilku lat organizuje pomoc rzeczową dla naszych mieszkańców. Dziękujemy.
16.12.2019
Mikołaj znów spełnił niejedno dziecięce marzenie. To był bardzo radosny dzień. Dziękujemy Mikołaju !!!
06.12.2019
5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, z tej okazji odbył się po raz V Żarski Dzień Wolontariusza podczas, którego Burmistrz Miasta podziękowała naszym wolontariuszom za całoroczną pracę. Nasz wolontariat reprezentowali: Wiktoria Danielczyk, Wiktoria Mikołajczuk, Wiktoria Chopcian Jakub Stec oraz Jakub Sałdan, który okazał się najmłodszym żarskim wolontariuszem. Aktywnych wolontariuszy pracujących na rzecz Hospicjum św. Brata Alberta, Domu Samotnej Matki oraz ubogich podopiecznych naszego Koła jest znacznie więcej, niestety do Gali mogliśmy zgłosić tylko pięcioro.
foto. UM żary