Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej
24.12.2017
 
10.12.2017
8 grudnia 2017 r. na świetlicy Albertynka w budynku Hospicjum, dziękowaliśmy wszystkim wolontariuszom, którzy wspierają dzieła naszego Koła: Hospicjum św. Brata Alberta, Dom Samotnej Matki oraz osoby ubogie, dla których organizujemy zbiórki żywności. Nie sposób wszystkich wymienić, tak wielu wolontariuszy nasz wspomaga. JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!
 
 
10.12.2017
7 grudnia, podczas III Gali Żarskiego Wolontariatu, Stefan Łyskawa - Prezes Koła Żarskiego TPBA, odebrał upominki dla pięciu najaktywniejszych wolontariuszy Koła Żarskiego:  Jakuba Stec, Julii Nietrebiak, Wiktorii Chopcian, Igi Wardęga, Aliny Markulak. Aktywnych wolontariuszy pracujacych na rzecz Hospicjum św. Brata Alberta, Domu Samotnej Matki oraz ubogich podopiecznych naszego Koła jest znacznie więcej, niestety do Gali mogliśmy zgłosić tylko pięcioro. Cieszymy się, że Kubuś Sałdan, nasz pięciolatek, który wraz z innymi wolontariuszami kwestował na rzecz Hospicjum, okazał się najmłodszym żarskim wolontariuszem.


 
07.12.2017
Miło nam poinformować, iż od 1 grudnia do 24 grudnia trwa internetowa zbiórka pieniędzy CHLEB POWSZEDNI NA WAGĘ ZŁOTA, której celem jest pozyskanie środków finansowych w szczególności na ogrzewalnie i schroniska. Zbiórkę prowadzi Fundacja Malak wraz z o. Adamem Szustakiem. Informacje o akcji pod linkami:
07.12.2017
Miło nam poinformować, że podczas świątecznej zbiórki żywności, która odbywała się w dniach 1 - 3 grudnia 2017 w 11 marketach (9 na terenie Zar i 2 w Zaganiu) zebraliśmy ogółem 1 tonę 562 kg i 59 dkg żywnosci. 
Dziękujemy wszystkim Ludziom Dobrej Woli i wolontariuszom za pomoc. Bez Was nie zebralibyśmy tyle kilogramów dobra. 
Żywność zostanie przekazana ubogim rodzinom i dzieciom.

 

05.12.2017
Dziś, 5 grudnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas dla osób potrzebujących. W imieniu Koła Żarskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta składamy serdeczne podziękowania WOLONTARIUSZOM, którzy wspierają nasze dzieła.
Dzięki Wam i Waszej pracy, świat w którym żyjemy codziennie staje się lepszy. Dlatego w tym szczególnym dniu pragniemy złożyć wszystkim WOLONTARIUSZOM najserdeczniejsze życzenia, a także podziękować za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy podarowany uśmiech.
Życzymy spełnienia marzeń, radości w sercu, realizacji zamierzonych celów, satysfakcji w życiu osobistym, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę!!!
04.11.2017
Zliczyliśmy datki, które wierni żarskich kościołów: pw. św. Józefa Oblubieńca, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, pw. Miłosierdzia Bożego, pw Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz kościoła garnizonowego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, podarowali nam w niedzielę, 29 października, w zamian za żonkilowe cebulki. Z radością informujemy, ze udało się nam zebrać ogółem 3301 zł i 2 gr.
Serdecznie dziękujemy wiernym za życzliwość, księżom za wsparcie, a wolontariuszom, których nie odstraszył orkan Grzegorz, zalane i zablokowane drogi, brak wody i prądu, za wytrwałość i zaangażowanie.
Zebrane środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów leków, środków higienicznych oraz innych potrzeb naszych podopiecznych przyjmowanych ponad kontrakt z NFZ. Przypominamy, że wszyscy podopieczni przebywają w naszym Hospicjum nieodpłatnie.