Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej
06.12.2019
5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, z tej okazji odbył się po raz V Żarski Dzień Wolontariusza podczas, którego Burmistrz Miasta podziękowała naszym wolontariuszom za całoroczną pracę. Nasz wolontariat reprezentowali: Wiktoria Danielczyk, Wiktoria Mikołajczuk, Wiktoria Chopcian Jakub Stec oraz Jakub Sałdan, który okazał się najmłodszym żarskim wolontariuszem. Aktywnych wolontariuszy pracujących na rzecz Hospicjum św. Brata Alberta, Domu Samotnej Matki oraz ubogich podopiecznych naszego Koła jest znacznie więcej, niestety do Gali mogliśmy zgłosić tylko pięcioro.
foto. UM żary
 
06.12.2019
 Pani Elżbiecie Gesing oraz Wolontariuszom z I L.O im. B. Prusa w Żarach serdecznie dziękujemy za udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, która odbyła się w dniach 29-30 listopada 2019 r. w sklepie Netto w Żarach. 
Uczniowie zebrali 355,90 kg artykułów żywnościowych. To znaczące wsparcie dla mieszkańców Domu Samotnej Matki w Żarach.
22.10.2019
 "Są Anioły w niebie i Są Anioły na ziemi takie jak Wy"
 
20.09.2019
 W imieniu własnym i mieszkańców Domu Samotnej Matki w Żarach bardzo serdecznie dziękuję Kołu Łowieckiemu OSTĘP w Zielonej Górze oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas w Jasieniu za przekazanie darowizny finansowej. Środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup opału w celu ogrzewania pomieszczeń. Działalność nasza możliwa jest dzięki ofiarności Ludzi Dobrej Woli, dlatego cenna jest każda inicjatywa i pomoc. Dziękujemy za życzliwość i wrażliwość na potrzeby innych oraz życzymy dużo satysfakcji z pomagania.
Ławniczak Dorota- kierownik Domu Samotnej Matki w Żarach.    
09.09.2019

Rozpoczyna się kolejna kampania jesienna akcji "Pola Nadziei" dla Hospicjum św. Brata Alberta 2019. Zapraszamy donas po żonkilowe cebulki!!!! Szczegóły niżej.

 

09.09.2019
 Z radością informujemy, że Powiat Żagański wsparł działalność naszego Hospicjum w 2019 roku kwotą 10 tys. zł (umowa nr AO.032.22.2019). Serdecznie dziękujemy!
24.07.2019
Dziękujemy Państwu Małgorzacie i Waldemarowi Rosół właścicielom firmy  Ogrodnictwo M.W. Rosół  w Żarach-Kunicach za podarowane kwiaty. Państwa dar przyczynił się do upiększenia terenu Hospicjum i stworzenia miłej  atmosfery  w naszym  ośrodku. Wraz ze słowami uznania przekazujemy życzenia dalszego rozwoju oraz wielu sukcesów i osiągnięć .