Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej
23.05.2018
 "Wszystko umiera, tylko pamięć dobrych uczynków nie ginie".

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 22 maja 2018 roku po długiej i ciężkiej chorobie odeszła do Pana śp. Krystyna Szot, społeczniczka, wieloletnia działaczka Koła Żarskiego TPBA i Przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia”, osoba o pięknej duszy. Śp. Krystyna Szot, mimo, że dotknęło ją wiele osobistych dramatów, poświęciła kilkanaście lat swojego życia, aby bezinteresownie pomagać osobom niepełnosprawnym, ubogim i cierpiącym. Wniosła znaczący wkład w organizację żarskich ośrodków dla osób niepełnosprawnych (DDW, ŚDS, WTZ), brała udział w zbiórkach żywności, wspierała Hospicjum św. Brata Alberta. Pomogła bardzo wielu potrzebującym w rozwiązaniu ich życiowych problemów. Wspierała ich w integracji i powrocie do aktywnego życia społecznego.

Jej śmierć spowodowała pustkę w naszych sercach. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Rodzinie śp. Krystyny Szot składamy wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu tak ogromnej straty.

Msza św. w intencji śp. Krystyny Szot odprawiona zostanie w sobotę, 26 maja 2018 roku o godzinie 7:30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach. Pogrzeb odbędzie się również w sobotę, 26 maja 2018 roku, o godzinie 10:00 na Cmentarzu Komunalnym w Żarach. Prosimy o modlitwę w intencji naszej drogiej Zmarłej.

 Prezes i Zarząd Koła Żarskiego TPBA.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

10.05.2018
Z radością informujemy, iż podczas prowadzonych przez naszych wolontariuszy zbiórek przed żarskimi kościołami pw. św. Józefa Oblubieńca, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, pw. Miłosierdzia Bożego, pw Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kościoła garnizonowego pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Bieniowie (29.04) oraz pw. św. Michała Archanioła w Olbrachtowie i Piotrowie (6.05) zebraliśmy łącznie 7237 zł i 74 gr. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom oraz księżom za pomoc i życzliwość!!!
05.05.2018

26 kwietnia 2018 r. Hospicjum św. Brata Alberta i jego podopiecznych odwiedził J.E. Ks. Bp Tadeusz Lityński, Biskup Zielonogórsko-Gorzowski.

 

 
 
20.04.2018
Przed Hospicjum św. Brata Alberta po raz trzeci zakwitło POLE NADZIEI.
10.04.2018
Trwa kampania wiosenna akcji "Pola Nadziei" dla Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej akcji!!!
08.04.2018
Wiosna w pełni, nadszedł więc czas na prace ogrodnicze. W tym roku chcemy zasadzić krzewy wokół terenu naszego Hospicjum, aby stał się on bardziej ustronny, nastrojowy i przytulny dla naszych podopiecznych. Aby pozyskać sadzonki chcemy przystąpić do akcji "Drzewko za makulaturę". Dlatego też prosimy o przynoszenie do dnia 11 maja do siedziby naszego Hospicjum makulatury. Chętnie przyjmiemy też sadzonki.
07.04.2018
 Koło Żarskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta ogłasza nabór na stanowisko pracy: kierowca-konserwator w Hospicjum św. Brata Alberta Wymiar czasu pracy: 1 etat. Przewidywany termin zatrudnienia: kwiecień 2018 r.
Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w sekretariacie Hospicjum św. Brata Alberta, ul. Pszenna 2 w Żarach, z dopiskiem „Dotyczy naboru na stanowisko:kierowca-konserwatorw Hospicjum św. Brata Alberta”, w terminie do dnia 18.04.2018 r. do godz. 14.00. Zastrzegamy sobie prawo zaproszenia do rozmowy tylko wybranych kandydatów.
Wymagania:1. prawo jazdy kategorii B; 2. umiejętność wykonywania prostych prac malarskich/remontowych; 3. umiejętność naprawy i konserwacji sprzętów/ urządzeń, w tym rehabilitacyjnych; 4. dyspozycyjność; 5. umiejętność współpracy z zespołem pracowników.
Wymagane dokumenty i oświadczenia:1. Curriculum Vitae; 2 List Motywacyjny; 3. Podpisana klauzula „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, z późn. zm.”
Informacji udziela dyrektor Hospicjum - tel. 531939014.