Aktualności

Biuletyn Informacji Publicznej
26.06.2020
W  dniu 26.06.2020 r. w sali widowiskowej ŻDK LUNA odbyło się zebranie  sprawozdawczo - wyborcze Koła Żarskiego Towarzystwa pomocy im. św. Brata Alberta podczas, którego przedstawione zostały  sprawozdania merytoryczne z działalności Koła w latach 2016 -2019 oraz finansowe za rok 2019 sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności Koła. Przedstawiono Preliminarz budżetowy Hospicjum oraz Domu Samotnej Matki  na 2020 r. Podczas Zebrania Członkowie udzielili absolutorium Zarządowi oraz wybrali nowego Prezesa oraz  nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną na kolejne cztery lata. Dziękujemy członkom za przybycie a Zarządowi i Komisji Rewizyjnej życzymy owocnych Posiedzeń.
 
 
 
 
17.06.2020
 W dniu 16 czerwca 2020 r. reprezentacja zarządu oraz członkowie Koła Żarskiego Towarzystwa Pomocy Brata Alberta złożyli kwiaty na grobie ks. kan. Zygmunta Czepirskiego, współzałożyciela i wieloletniego Prezesa Koła Żarskiego TPBA, inicjatora i budowniczego Hospicjum św. Brata Alberta, upamiętniając Jego piątą rocznicę śmierci.
 
 
14.06.2020
 Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie zmarłego Eugeniusza Jędrzejewskiego oraz wszystkim uczestnikom Jego pogrzebu za zorganizowanie zbiórki na rzecz naszego Hospicjum. Zastąpienie kwiatów datkami dla potrzebujących to szczególny przejaw miłości do bliźnich. To krok w dobrą stronę, wbrew panującym tendencjom, aby przede wszystkim nie mówić o  miłości, ale ją czynić.  Doceniamy bezinteresowność i odwagę tych, którzy decydują się złamać konwenanse dla  czynienia dobra. Dziękujemy.

09.04.2020
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II
 
W dniu 08.04.2020 pani Edyta Gajda przekazała dla mieszkańców i pracowników Domu Samotnej Matki w Żarach 25 maseczek uszytych przez " Maseczkowe Pogotowie" z Żar. Niech to co robicie drogie Panie w tym trudnym dla wszystkich czasie będzie źródłem waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym pomagacie niech motywuje was do dalszego działania. Bardzo serdecznie dziękuję. 
                                                                               
                                                                   Dorota Ławniczak -kierownik Domu Samotnej Matki
09.04.2020
Pomogli nam i pamiętali.
Dziękujemy serdecznie za wszelkie dobro, którym ostatnio podzielili się z nami ks. dr Mariusz Dudka Wydział Duszpasterstwa Rodzin za przekazanie maseczek oraz ks Stanisław Podfigórny Dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej za przekazanie artykułów żywnościowych, środków czystości, środków higieny i płynu do dezynfekcji.
Serdeczne Bóg zapłać!
07.04.2020
06.04.2020
 Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących. W marcu miała ruszyć kolejna akcja "Pola nadziei", niestety przyszedł wirus i wszystko zatrzymał. Jest to ciężki czas dla nas wszystkich, przesyłamy więc zdjęcia naszego Pola, które w tym roku pięknie zakwitło i cieszy nas i naszych pacjentów, mamy nadzieje, że ucieszy też Was. Pamiętacie, zostańcie w domu.