Akcja 2020/2021

Biuletyn Informacji Publicznej
27.10.2020
 Jak co roku cała społeczność Miejskiego Przedszkola nr 3 w Żarach bierze udział w jesiennej, ogólnopolskiej akcji ,,Żonkilowe Pola Nadziei". W Żarach akcja ta jest organizowana po raz szósty przez Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach.
 
Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, to właśnie dla ludzi chorych i cierpiących przebywających w hospicjum sadzone są jesienią, aby wiosną zakwitnąć dając nadzieje.
 
Nasze przedszkole otrzymało 200 cebulek kwiatowych. Zostały one posadzone w uprzednio przygotowanych klombach znajdujących się przed przedszkolem. Na znak akcji w miejscu posadzenia cebulek zostały umieszczone tabliczki z napisem: ,,Tu rozkwita dobro''. W zamian zaś przez cały miesiąc przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunami zbierały datki do puszek na rzecz żarskiego hospicjum.
 
W tym roku to dzieci z grupy 4 - latków zakasały rękawy i wzięły się do pracy. Samodzielnie, pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Kamili Urbańskiej wykopały dołki, umieściły w nich żonkilowe cebulki i przysypały ziemią. By wiosną móc podziwiać owoce swojej ciężkiej pracy.
Udział w tej szczególnej akcji ma na celu, uczyć nawet tych najmłodszych przedszkolaków, że warto pomagać, a dobro zawsze do nas powraca.

 

  
 
  
 
  
 
  
16.09.2020
Witamy !!!
Rozpoczyna się kolejna akcja jesienna „Pola Nadziei” dla Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach. Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się. Szczegóły na plakacie i Facebooku. Liczymy na Was !!!!