28.05.2019
Pomimo złej pogody 22 maja spod żarskiego ratusza po raz trzeci wyruszył Żonkilowy Marsz Nadziei kończący kolejną kampanię wiosenną "POLA NADZIEI" dla Hospicjum św. Brata Alberta w Żarach.
Na początku wszyscy zebrani zostali przywitani przez Organizatorów oraz przez Panią Burmistrz Danutę Madej. Następnie uczestnicy Marszu przeszli ulicami miasta do Hospicjum, gdzie młodzież ze szkół oraz przedszkoli zaprezentowała występy pod hasłem "Dbajmy o życie-bo jest piękne.". Po prezentacjach wszyscy byli zaproszeni na słodki poczęstunek.
Trzeba nadmienić, iż pomimo tego, że przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Chatka Puchatka" nie mogli uczestniczyć w marszu akcja została zorganizowana w przedszkolu.
Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za przybycie i pokazanie, że ludzkie cierpienie nie jest dla Was obojętne.
 
Dziękujemy także wszystkim zaangażowanym w organizację Marszu, wolontariuszom, w szczególności Wiktorii i Jakubowi, instytucjom oraz osobom o wielkich sercach. Do zobaczenia w akcji jesiennej !!!!